В тази статия можете да прочетете инструкциите за употреба на лекарството ибупрофен. Предоставя обратна връзка от посетителите на сайта - потребители на това лекарство, както и мненията на медицински специалисти относно употребата на Ибупрофен в практиката им. Голяма молба е да добавяте активно своите отзиви за лекарството: лекарството помогнало или не помогнало да се отървете от болестта, какви усложнения и странични ефекти са наблюдавани, вероятно не са обявени от производителя в анотацията. Аналози на ибупрофен при наличие на налични структурни аналози. Използвайте за лечение на възпаление и отстраняване на топлина, както и обезболяване при възрастни, деца, както и по време на бременност и кърмене.

Ибупрофен е нестероидно противовъзпалително лекарство, получено от фенилпропионова киселина. Има противовъзпалителни, аналгетични и антипиретични ефекти.

Механизмът на действие е свързан с инхибирането на COX активността - основният ензим на метаболизма на арахидоновата киселина, който е предшественик на простагландините, които играят основна роля в патогенезата на възпалението, болката и треската. Аналгетичният ефект се дължи както на периферния (косвено, чрез потискане на синтеза на простагландин), така и на централния механизъм (поради инхибиране на синтеза на простагландин в централната и периферната нервна система). Потиснете агрегацията на тромбоцитите.

Когато се прилага външно, той има противовъзпалителни и аналгетични ефекти. Намалява сутрешната скованост, увеличава обхвата на движение в ставите.

Фармакокинетика

Когато се приема ибупрофен почти изцяло се абсорбира от храносмилателния тракт. Едновременното хранене забавя скоростта на усвояване. Метаболизира се в черния дроб (90%). 80% от дозата се екскретира с урината главно под формата на метаболити (70%), 10% - непроменени; 20% се екскретира през червата като метаболити.

Показания

  • възпалителни заболявания на ставите и гръбначния стълб (включително ревматоиден артрит, анкилозиращ спондилит, остеоартрит, подагрозен артрит);
  • синдром на умерена болка с различна етиология (включително главоболие, мигрена, зъбобол, невралгия, миалгия, следоперативна болка, посттравматична болка, първична алгоменорея);
  • фебрилен синдром с настинки и инфекциозни заболявания;
  • предназначен за симптоматична терапия, намалява болката и възпалението по време на употреба, не влияе върху прогресията на заболяването.

Форми за освобождаване

200 mg и 400 mg филмирани таблетки.

Ректални свещички за деца 60 mg.

Гел за външна употреба 5%.

Мехлем за външна употреба 5%.

Сироп или суспензия за перорално приложение.

Ефервесцентни таблетки Ибупрофен - Хемофарм.

Инструкции за употреба и дозировка

Ибупрофен се предписва за възрастни и деца над 12 години вътре, в таблетки от 200 mg 3-4 пъти на ден. За да се постигне бърз терапевтичен ефект, дозата може да се увеличи до 400 mg (2 таблетки) 3 пъти на ден. Когато се постигне терапевтичен ефект, дневната доза на лекарството се намалява до 600-800 mg. Сутрешната доза се приема преди хранене с достатъчно количество вода (за по-бързо усвояване на лекарството). Останалите дози се приемат през целия ден след хранене.

Максималната дневна доза е 1200 mg (не приемайте повече от 6 таблетки за 24 часа). Вземете повторна доза не повече от 4 часа по-късно Продължителността на употребата на лекарството без консултация с лекар е не повече от 5 дни.

Да не се използва при деца под 12 години без лекарска консултация.

Деца от 6 до 12 години: 1 таблетка не повече от 4 пъти на ден; лекарството може да се използва само в случай на телесно тегло на детето над 20 кг. Интервалът между приема на таблетки за поне 6 часа (дневна доза не повече от 30 mg / kg).

Локално се прилага за 2-3 седмици.

Максималната дневна доза за възрастни, когато се приема перорално или ректално, е 2,4 g.

Страничен ефект

  • НСПВС-гастропатия (коремна болка, гадене, повръщане, киселини, намален апетит, диария, метеоризъм, запек; рядко - язва на стомашно-чревната лигавица, която в някои случаи се усложнява от перфорация и кървене);
  • дразнене или сухота на устната лигавица;
  • болка в устата;
  • улцерация на лигавицата на венците;
  • задух;
  • бронхоспазъм;
  • увреждане на слуха: загуба на слуха, звън или шум в ушите;
  • зрително увреждане: токсично увреждане на зрителния нерв, замъглено зрение или двойно виждане
  • сухи и раздразнени очи;
  • конюнктивален оток и клепачи (алергичен генезис);
  • главоболие;
  • виене на свят;
  • безсъние;
  • тревожност;
  • нервност и раздразнителност;
  • психомоторна възбуда;
  • сънливост;
  • депресия;
  • объркване на съзнанието;
  • халюцинации;
  • сърдечна недостатъчност;
  • тахикардия;
  • повишаване на кръвното налягане;
  • алергичен нефрит;
  • кожен обрив (обикновено еритематозен или уртикария);
  • сърбяща кожа;
  • Оток на Quincke;
  • анафилактоидни реакции;
  • анафилактичен шок;
  • треска;
  • алергичен ринит;
  • анемия (включително хемолитична, апластична);
  • тромбоцитопения и тромбоцитопенична пурпура;
  • агранулоцитоза;
  • левкопения;
  • подобряване на потенето.
  • време на кървене (може да се увеличи);
  • серумна концентрация на глюкоза (може да намалее);
  • креатининов клирънс (може да намалее);
  • хематокрит или хемоглобин (може да намалее);
  • серумна концентрация на креатинин (може да се увеличи);
  • активност на чернодробните трансаминази (може да се увеличи).

Противопоказания

  • свръхчувствителност към някоя от съставките, съставляващи лекарството. Свръхчувствителност към ацетилсалицилова киселина или други НСПВС, включително медицинска анамнеза за атака на бронхиална обструкция, ринит, уртикария след прием на ацетилсалицилова киселина или други НСПВС; синдром на пълна или непълна непоносимост към ацетилсалицилова киселина (риносинуит, уртикария, полипи на носната лигавица, бронхиална астма);
  • ерозивни и язвени заболявания на стомашно-чревния тракт в острия стадий (включително пептична язва на стомаха и дванадесетопръстника, болест на Крон, улцерозен колит);
  • възпалително заболяване на червата;
  • хемофилия и други нарушения на кървенето (включително хипокоагулация), хеморагична диатеза;
  • периодът след байпас на коронарната артерия;
  • стомашно-чревно кървене и вътречерепно кръвоизлив;
  • тежка чернодробна недостатъчност или активно чернодробно заболяване;
  • прогресиращо бъбречно заболяване;
  • тежка бъбречна недостатъчност с креатининов клирънс под 30 ml / min, потвърдена хиперкалемия;
  • бременност;
  • деца под 6 години.

Бременност и кърмене

Противопоказан при бременност. Използвайте с повишено внимание по време на лактация.

специални инструкции

Лечението с лекарството трябва да се провежда в минималната ефективна доза, възможно най-краткия курс. По време на продължително лечение е необходимо да се контролира картината на периферната кръв и функционалното състояние на черния дроб и бъбреците. Когато се появят симптоми на гастропатия, се посочва внимателно наблюдение, включително езофагогастродуоденоскопия, общ кръвен тест (определяне на хемоглобин), анализ на фекална окултна кръв.

Ако е необходимо да се определи 17-кетостероиди, лекарството трябва да се прекрати 48 часа преди изследването..

Пациентите трябва да се въздържат от всички видове дейности, изискващи повишено внимание, бързи психични и двигателни реакции. По време на лечението не се препоръчва етанол (алкохол).

Взаимодействие с лекарства

Едновременната употреба на ибупрофен с ацетилсалицилова киселина и други НСПВС не се препоръчва. С едновременното приложение на ибупрофен намалява противовъзпалителния и антитромбоцитен ефект на ацетилсалициловата киселина (възможно е да се увеличи честотата на остра коронарна недостатъчност при пациенти, получаващи малки дози ацетилсалицилова киселина като антитромбоцитно средство след започване на прием на ибупрофен). Когато се предписват с антикоагулантни и тромболитични лекарства (алтеплаза, стрептокиназа, урокиназа), рискът от кървене нараства едновременно. Едновременната употреба с инхибитори на обратното захващане на серотонин (циталопрам, флуоксетин, пароксетин, сертралин) увеличава риска от сериозно стомашно-чревно кървене.

Цефамандол, цефаперазон, цефотетан, валпроева киселина, пликамицин увеличават честотата на хипопротромбинемия. Циклоспоринът и златните препарати усилват ефекта на ибупрофен върху синтеза на простагландини в бъбреците, което се проявява с увеличаване на нефротоксичността. Ибупрофен увеличава плазмената концентрация на циклоспорин и вероятността от развитие на неговите хепатотоксични ефекти. Лекарствата, които блокират тубулната секреция, намаляват екскрецията и повишават плазмената концентрация на ибупрофен. Индукторите на микрозомално окисляване (фенитоин, етанол (алкохол), барбитурати, рифампицин, фенилбутазон, трициклични антидепресанти) увеличават производството на хидроксилирани активни метаболити, повишавайки риска от тежка интоксикация. Микросомални инхибитори на окисляване - намаляват риска от хепатотоксичност. Намалява хипотензивната активност на вазодилататори, натриуретична и диуретична активност във фуросемид и хидрохлоротиазид. Намалява ефективността на урикозурични лекарства, засилва ефекта на косвените антикоагуланти, антитромбоцитни средства, фибринолитици (повишен риск от хеморагични разстройства), засилва улцерогенния ефект с кървящи минералокортикостероиди, глюкокортикостероиди, колхицин, естрогени, етанол (алкохол). Засилва ефекта на пероралните хипогликемични лекарства и инсулин, производни на сулфонилурея. Антиацидите и колестираминът намаляват абсорбцията. Повишава концентрацията на дигоксин, литиеви препарати, метотрексат в кръвта. Кофеинът засилва обезболяващия ефект.

Аналози на лекарството Ибупрофен

Структурни аналози на активното вещество:

  • Адвил;
  • ArthroCam;
  • Bonifen;
  • Brufen;
  • Бруфен Ретард;
  • Бурана;
  • Deblock;
  • Детска Мотрин;
  • Дълго е;
  • Ibuprom;
  • Ibuprom max;
  • Ибупром спринт шапки;
  • Ибупрофен Ланахер;
  • Ибупрофен Никомед;
  • Ибупрофен-Werth;
  • Ибупрофен-Хемофарм;
  • Ibusan
  • Ибутоп гел;
  • Ibufen;
  • Ipren;
  • MIG 200;
  • MIG 400;
  • Nurofen;
  • Нурофен за деца;
  • Нурофен период;
  • Nurofen UltraCap;
  • Нурофен Форте;
  • Нурофен експрес;
  • Pedea;
  • Solpaflex;
  • Faspik.

Ибупрофен

Инструкции за употреба:

Цени в онлайн аптеките:

Ибупрофен е нестероидно синтетично лекарство, което има обезболяващо, противовъзпалително и антипиретично действие..

фармакологичен ефект

Активното вещество на лекарството е ибупрофен, производно на фенилпропионова киселина.

Ибупрофенът е най-ефективен при възпалителни болки. Антипиретичният ефект е доста близък до ацетилсалициловата киселина. Потиска адхезията на тромбоцитите, подобрява микроциркулацията и намалява възпалението.

За външна употреба ибупрофен под формата на мехлем има силно обезболяващо действие, намалява хиперемия, сутрешна скованост и подуване.

Лекарството е включено в списъка на най-важните лекарства на Световната здравна организация, неговата ефективност и безопасност са проучени и клинично тествани..

Освободете формуляра

Ибупрофен се предлага под формата на таблетки, суспензии и мехлеми..

  • Таблетките Ибупрофен са кръгли, гладки, двойно изпъкнали. Всяка таблетка съдържа 200 mg или 400 mg активна съставка. Помощни вещества - магнезиев стеарат, талк, лактоза, картофено нишесте, колоиден силициев диоксид, повидон 25. 10, 20 и 100 броя на опаковка;
  • Ибупрофен таблетки с удължено освобождаване. Всяка таблетка съдържа 800 mg активна съставка. 7, 14 и 60 броя на опаковка;
  • Таблетките за смучене. Всяка таблетка съдържа 200 mg активна съставка;
  • Капсули с удължено освобождаване. Всяка капсула съдържа 300 mg активна съставка;
  • Суспензия Ибупрофен за перорално приложение е хомогенна, жълта, с миризма на портокал. 5 ml суспензия съдържа 100 mg активно вещество. Произвежда се в бутилки от 100 ml, в картонена кутия с мерителна лъжица;
  • 5% крем и гел за външна употреба.

Показания за употребата на ибупрофен

Ибупрофенът е показан за:

  • Симптоматично лечение на грип и ТОРС;
  • Остеоартрозата;
  • Псориатичен артрит;
  • Цервикална спондилоза;
  • Синдром на Баре-Лиу;
  • Цервикална мигрена;
  • Bursite;
  • Анкилозиращ спондилит;
  • Невралгична амиотрофия;
  • Миалгия;
  • Нефротичен синдром;
  • Постурална хипотония (при прием на антихипертензивни лекарства);
  • Треска от различни етимологии;
  • Травматично възпаление на меките тъкани и опорно-двигателния апарат;
  • Синдром на гръбначната артерия;
  • невралгия
  • тендинит;
  • хематоми.

Ибупрофен е показан и при лечение на лигаментни навяхвания, ревматоиден артрит, радикулит и ставен синдром (с обостряне на подагра).

Като добавка, Ибупрофен е показан за употреба при:

  • Пневмония;
  • Следоперативно, зъбобол и главоболие;
  • Инфекциозни и възпалителни УНГ заболявания - фарингит, тонзилит, ринит, ларингит, синузит;
  • Бронхит;
  • паникулит
  • Първична дисменорея;
  • Algodismenorea;
  • Възпалителни процеси в таза;
  • аднексит.

Противопоказания

Ибупрофен съгласно инструкциите е противопоказан при:

  • Свръхчувствителност към лекарството;
  • Обостряне на пептична язва на стомаха или дванадесетопръстника и улцерозен колит;
  • Заболявания на оптичните нерви и увреждане на цветното зрение;
  • "Аспирин" астма;
  • Артериална хипертония;
  • Scotome;
  • амблиопия;
  • Тежко увреждане на работата на бъбреците или черния дроб, както и цироза на черния дроб с портална хипертония;
  • Сърдечна недостатъчност;
  • Подуване;
  • Хемофилия;
  • Hypocoagulation;
  • левкопения;
  • Патология на вестибуларния апарат;
  • Дефицит на глюкозо-6-фосфат дехидрогеназа;
  • III триместър на бременността.

Според инструкциите Ибупрофен се предписва с повишено внимание при:

  • Хронична сърдечна недостатъчност,
  • Съпътстващи заболявания на черния дроб и бъбреците,
  • ентерит;
  • Веднага след операцията;
  • С диспептични симптоми преди започване на лечение;
  • Гастрит;
  • Stab;
  • Деца под 12 години.

При използване на Ибупрофен е необходимо систематично да се следи картината на периферната кръв, както и функциите на черния дроб и бъбреците.

Инструкции за употреба ибупрофен

Според инструкциите Ибупрофен се приема след хранене вътре..

Дневната доза на лекарството зависи от заболяването:

  • При остеоартрит, алгодисменорея, псориатичен артрит и анкилозиращ спондилит на възрастни се предписват 400-600 mg 3-4 пъти на ден;
  • При ревматоиден артрит се приема повишена доза, 800 mg 3 пъти на ден;
  • При наранявания и навяхвания на меките тъкани се използват таблетки Ибупрофен с удължено действие - 1600-2400 mg веднъж дневно, за предпочитане преди лягане;
  • При умерена болка приемайте 1200 mg на ден;
  • При фебрилен синдром, който се проявява след имунизация, се използват 50 mg, ако е необходимо, дозата може да се повтори след 6 часа, но не повече от 100 mg на ден.

В случай на фебрилни деца над 12 години, за намаляване на телесната температура, дозата на Ибупрофен се изчислява:

  • Над 39,2 градуса С. С 10 mg на 1 kg тегло на ден;
  • Под 39,2 градуса С - 5 mg на 1 kg тегло на ден.

Таблетките за резорбция на ибупрофен се използват за лечение на УНГ заболявания, резорбция в устата под езика. Деца над 12 години и възрастни се предписват 200-400 mg 2-3 пъти на ден.

Обикновено се предписва суспензия за перорално приложение за деца. Средната единична доза, когато се приема 3 пъти на ден, е:

  • От 1 до 3 години - 100 mg;
  • От 4 до 6 години - 150 mg;
  • От 7 до 9 години - 200 mg;
  • 10 до 12 години - 300 mg.

Локално нанасяйте Ибупрофен гел или крем, нанасяйки и втривайки, докато напълно се абсорбира в засегнатата област 3-4 пъти на ден. Лечението може да се проведе в рамките на 2-3 седмици.

Странични ефекти

Според инструкциите Ибупрофен е доста безопасно лекарство и обикновено се понася добре. При прилагане може да има някои странични ефекти:

Храносмилателна система: по-често диария, повръщане, гадене, анорексия, дискомфорт в епигастриума, ерозивни и язвени лезии на стомашно-чревния тракт; значително по-малко нарушена функция на черния дроб или кървене от стомашно-чревния тракт.

Нервна система: могат да се появят главоболие или виене на свят, нарушения на съня или възбуда, както и зрително увреждане..

Кръвоносна система: страничните ефекти се наблюдават само при продължителна употреба на лекарството - тромбоцитопения, анемия, агранулоцитоза.

Пикочна система: нарушена бъбречна функция може да възникне при продължителна употреба на ибупрофен.

Алергичните реакции могат да се наблюдават както при приемане на лекарството вътре, така и при локално приложение под формата на зачервяване на кожата, кожен обрив, оток на Quincke, усещане за парене. Значително по-рядко са бронхоспастичният синдром и асептичният менингит.

Ибупрофенът е противопоказан през третия триместър на бременността. Прилагането в I и II триместър е възможно строго според показанията на лекаря.

По време на лактация Ибупрофен може да се използва в ниски дози при болка и температура. Тъй като лекарството се екскретира в кърмата, употребата в дози над 800 mg на ден е противопоказана.

Условия за съхранение

Ибупрофен се предлага по лекарско предписание. Срок на годност - 3 години..

Ибупрофен-Хемофарм - инструкции за употреба

ATX код

Международно непатентовано име

Доза от

филмирани таблетки: ефервесцентни таблетки.

структура

1 филмирана таблетка съдържа активното вещество: ибупрофен - 400 mg; помощни вещества: микрокристална целулоза PH 101, натриев карбоксиметил нишесте, колоиден силициев диоксид, безводна, стеаринова киселина; покритие с филм: метакрилова киселина и съполимер на етил акрилат (1: 1), талк, титанов диоксид Е 171, полисорбат 80.

1 ефервесцентна таблетка съдържа активното вещество: ибупрофен, DL-лизинат 34. mg (което съответства на ибупрофен - 200 mg); помощни вещества: натриев карбонат, натриев дихидроцитрат, натриев бикарбонат, повидон К-25, натриев захаринаг, аспартам, ксилитол, аромат на лимон, водна емулсия на симетикон (Si 1 far SE-4).

описание

Филмирани таблетки: кръгли, двойно изпъкнали таблетки, филмирани от бяло до жълтеникаво-бяло, с риск от едната страна, при фрактура от бяло до жълтеникаво-бяло

Ефервесцентни таблетки: кръгли таблетки с плоскоцилиндрична форма с фаска от двете страни, от бял до жълтеникаво-бял цвят с лек мирис на лимон.

Фармакотерапевтична група

нестероидно противовъзпалително лекарство (НСПВС).

Фармакологични свойства

Има противовъзпалителни ефекти. антипиретичен, обезболяващ ефект. Безразборно блокира циклооксигеназа 1 и циклокес насе II. Механизмът на действие на ибупрофен се дължи на инхибиране на синтеза на простагландини - медиатори на болка, възпаление и хипертонична реакция.

Той отслабва болката, включително ставни болки в покой и по време на движение; намалява сутрешната скованост и подуване на ставите, спомага за увеличаване на обхвата на движение.

Фармакокинетика
Абсорбцията е висока, абсорбцията леко намалява, когато приемате лекарството след хранене. Максималната концентрация в кръвната плазма (Cmax), когато се приема на празен стомах, се достига след 45 минути, когато се приема след хранене - след 1,5-2,5 часа, а в синовиалната течност - 2-3 часа, където се създават по-високи концентрации, отколкото в плазма кръв. Комуникация с плазмените протеини 90%. Бавно прониква в ставната кухина, задържа се в синовиалната тъкан.

Биологичната активност е свързана със S-енантиомера. След абсорбцията около 60% от фармакологично неактивната R-форма бавно се трансформира в активната S-форма. Изоензимът на CYP2C9 участва в метаболизма на лекарството. Той претърпява пресистемен и постсистемния метаболизъм в черния дроб. Има двуфазна кинетика за елиминиране с период на полуразпад (T1 / 2) 2–2,5 h.

Екскретира се чрез бъбреците (непроменен не повече от 1%) и в по-малка степен с жлъчката.

При възрастните хора фармакокинетичните параметри на ибупрофен не се променят.

Показания за употреба

Възпалителни и дегенеративни заболявания на опорно-двигателния апарат: ревматоиден, юношески хроничен, псориатичен артрит, остеоартрит, подагрозен артрит, анкилозиращ спондилит (анкилозиращ спондилит). Лекарството е предназначено за симптоматична терапия, намалява болката и възпалението по време на употреба, не влияе върху прогресията на заболяването.

Болков синдром: миалгия, артралгия, осалгия, артрит, радикулит, мигрена, главоболие (включително менструален синдром) и зъбобол, невралгия, тендонит, тендовагинит, бурсит, посттравматичен и следоперативен синдром на болка, придружен от възпаление, с рак,

Алгодисменорея, възпалителен процес в таза, вкл. аднексит. Трескав синдром с настинки и инфекциозни заболявания.

Противопоказания

Свръхчувствителност към някой от компонентите на лекарството, свръхчувствителност към ацетилсалицилова киселина (ASA) или други НСПВС; пълна или непълна комбинация от бронхиална астма, повтаряща се полипоза на носа и параназалните синуси и непоносимост към АСК или други НСПВС (включително анамнеза); ерозивни и язвени заболявания на органите на стомашно-чревния факт (ГИТ) в остър стадий (включително пептична язва на стомаха и дванадесетопръстника в остър стадий, улцерозен колит, пептична язва, болест на Крон - неспецифичен язвен колит), възпалително заболяване на червата стомашно-чревно кървене; нарушения на кървенето (включително хемофилия, хипокоагулация, удължено време на кървене, склонност към кървене, хеморагична диатеза); периодът след байпас на коронарната артерия; интракраниален кръвоизлив; тежка чернодробна недостатъчност или активно чернодробно заболяване; прогресиращо бъбречно заболяване, тежка бъбречна недостатъчност с клирънс на креатинин под 30 ml / min, потвърдена хиперкалемия; бременност (111 триместър); деца под 6 години (за ефервесцентни таблетки 200 mg), деца под 12 години (за таблетки, покрити с филмово покритие от 400 mg)

внимателно

В напреднала възраст, хронична сърдечна недостатъчност, артериална хипертония, коронарна болест на сърцето, мозъчно-съдова болест, дислипидемия / хиперлипидемия, захарен диабет, периферна артериална болест, тютюнопушене, честа консумация на алкохол, цироза на черния дроб с портална хипертония, чернодробна и / или бъбречна недостатъчност с по-малко креатининов клирънс 60 ml / min, нефротичен синдром, хипербилирубинемия, язва на стомаха и дванадесетопръстника (анамнеза), наличието на Helicobactor pylori инфекция, гастрит, ентерит, колит, кръвни заболявания с неизвестна етиология (левкопения и анемия), продължителна употреба на НСПВС, тежки соматични заболявания и др. едновременна употреба на перорални глюкокортикостероиди (GCS) (включително преднизон), антикоагуланти (включително варфарин), антитромбоцитни средства (включително ацетилсалицилова киселина, клопидогрел), селективни инхибитори на обратното захващане на серотонин (включително циталопрам, флуоксетин, пароксетин, сертралин), бременност (I и II триместър л), лактация.

Дозировка и приложение

Вътре, след хранене, приемайте както ефервесцентни таблетки (като разтвор), така и филмирани таблетки.

Дозите на ibu profen се подбират индивидуално, така че, използвайки възможно най-ниската доза, се получава желаният терапевтичен ефект. Ефервесцентната таблетка от препарата Ибупрофен-Хемофарм се разтваря напълно в чаша (200 мл) вода и полученият разтвор веднага се изпива. Ефервесцентните таблетки не трябва да се поглъщат, дъвчат и смучат в устата.

Ефервесцентни таблетки се предписват за деца над 6 години и възрастни.

Възрастни - еднократна доза ибупрофен е 1-2 ефервесцентни таблетки (200-400 mg); дневната доза е 4-6 ефервесцентни таблетки (800-1200 mg), в разделени дози с интервал от 4-6 часа.

Деца на възраст от 6 до 12 години: еднократна доза е 1 ефервесцентна таблетка (200 mg); терапевтична доза - 1 ефервесцентна таблетка с интервал от 4-6 часа, 2-4 пъти на ден. Максималната дневна доза е 4 ефервесцентни таблетки (800 mg / ден).

Деца на възраст над 12 години: еднократна доза е 1-2 ефервесцентни таблетки (200-400 mg); терапевтична доза от 1-2 таблетки с интервал от 4-6 часа Максималната дневна доза е 5 ефервесцентни таблетки (1000 mg).

Таблетки. филмирано покритие се предписва за възрастни и деца над 12 години, вътре след хранене, таблетките трябва да се поглъщат цели, измити с малко количество течност.

Възрастни и деца над 12 години - вътре в 1 таблетка (400 mg). Повторен прием не по-рано от 4 часа.

Възрастните не приемат повече от 3 таблетки за 24 часа. Максималната дневна доза е 1200 mg. Максималната дневна доза за деца от 12-18 години е 1000 mg.

Ако симптомите продължат след приема на лекарството в продължение на 2-3 дни, прекратете лечението и се консултирайте с лекар.

Страничен ефект

От стомашно-чревния тракт (GIT): PPVP гастропатия (коремна болка, гадене, повръщане, киселини в стомаха, намален апетит, диария, метеоризъм, запек, болка и дискомфорт в епигастралната област), рядко - язва на стомашно-чревната лигавица, (в редица случаи, усложнени от перфорация и кървене); дразнене, сухота на устната лигавица или болка в устата, улцерация на лигавицата на венците, афтозен стоматит, панкреатит, хепатит.

От централната и периферната нервна система: главоболие, замаяност, безсъние, тревожност, нервност и раздразнителност, психомоторна възбуда, сънливост, депресия, объркване, халюцинации, рядко - асептичен менингит (по-често при пациенти с автоимунни заболявания).

От сетивните органи: загуба на слуха, звън или шум в ушите, обратим токсичен оптичен неврит, замъглено зрение или диплопия, сухи и раздразнени очи, подуване на конюнктивата и клепачите (алергичен генезис), скотома.

От дихателната система: задух, бронхоспазъм.

От сърдечно-съдовата система (CVS): сърдечна недостатъчност, тахикардия, повишено кръвно налягане.

От отделителната система: остра бъбречна недостатъчност, алергичен нефрит, нефротичен синдром (оток), полиурия, цистит. Алергични реакции: кожен обрив (обикновено еритематозен или уртикария), сърбеж по кожата, ангиоедем, анафилактоидни реакции, анафилактичен шок, бронхоспазъм, треска, мултиформена еритема на еритема (включително синдром на Стивънс-Джонсън), нетоксичен епидермален, еозинофилия, алергичен ринит.

Хематопоетични органи: анемия (включително хемолитична, апластична), тромбоцитопения и тромбоцитопенична пурпура, агранулоцитоза, левкопения.

Други: подобряване на потенето.

Рискът от улцерация на стомашно-чревната лигавица, кървене (стомашно-чревен, гингивален, маточен, хемороидален), нарушение на зрението (нарушения на цветното зрение, скотоми, амблиопия) се увеличава при продължителна употреба в големи дози.

свръх доза

Симптоми: коремна болка, гадене, повръщане, летаргия, сънливост, депресия, главоболие, шум в ушите, метаболитна ацидоза, кома, остра бъбречна недостатъчност, понижаване на кръвното налягане, брадикардия, тахикардия, предсърдно мъждене, спиране на дишането.
Лечение: стомашна промивка (само в рамките на 1 час след приема), активен въглен, алкална напитка, принудителна диуреза, симптоматична терапия (корекция на киселинно-алкалното състояние, артериалното налягане).

Взаимодействие с други лекарства

Едновременната употреба на ибупрофен с ацетилсалицилова киселина и други НСПВС не се препоръчва..

С едновременното приложение на ибупрофен, той намалява противовъзпалителния и антитромбоцитния ефект на ASA (възможно е да се увеличи честотата на специфична коронарна недостатъчност при пациенти, получаващи малки дози ASA като антитромбоцитно средство след започване на ибупрофен).

Когато се предписват с антикоагулантни и тромболитични лекарства (LS) (алтеплаза, сфептокиназа, урокиназа), рискът от кървене нараства едновременно.

Едновременната употреба с инхибитори на обратното захващане на серотонин (цигалопрам. Флуоксетин, пароксетин, сертралин) увеличава риска от сериозно стомашно-чревно кървене. Цефамандол, цефаперазон, цефотетан, валсасалова киселина, пликамицин увеличават честотата на гиопротромбинемия.

Циклоспоринът и златните препарати засилват ефекта на ибупрофен върху синтеза на просталандландини в бъбреците, което се проявява с увеличаване на нефротоксичността. Ибупрофен увеличава плазмената концентрация на циклоспорин и вероятността от хепатотоксични ефекти.

Лекарствата, блокиращи тръбната секреция, намаляват екскрецията и увеличават плазмената концентрация на ибупрофен.

Микросомални индуктори на окисляване (фенитоин, етанол, барбитурати, рифампицин. Фенилбутазон, три циклични антидепресанта) увеличават производството на хидроксилирани активни метаболити, повишавайки риска от тежка геатотоксична интоксикация.

Инхибиторите на микрозомално окисляване намаляват риска от хепатотоксичност.

Намалява хипотензивната активност на вазодилататори (включително "бавни" блокери на калциевите канали (BMCC), ангиотензин конвертиращи ензими (АСЕ) инхибитори), натриев юретик и диуретик - фуросемид и хидрохлоротиазид.

Намалява ефективността на урикозуричния JIC, засилва ефекта на косвените антикоагуланти. антитромбоцитни средства, фибриполитици (повишен риск от хеморагични усложнения), засилва улцерогенния ефект с кървещи минералокортикостероиди (ISS) и I лукокортикостероиди (GCS), колхицин, естроген, етанол.

Засилва ефекта на пероралните хипогликемични лекарства (включително производни на сулфонилурея) и инсулин.

Антацидите и колестираминът намаляват абсорбцията на ибупрофен.

Повишава концентрацията на дигоксин в кръвта. литиеви и метотрексатни препарати.

Кофеинът засилва обезболяващия ефект.

Миелотоксичните лекарства засилват хематотоксичността на лекарството.

специални инструкции

По време на лечението е необходимо да се контролира картината на периферната кръв и функционалното състояние на черния дроб и бъбреците.

Когато се появят симптоми на гастропатия, се посочва внимателно наблюдение, включително езофагогастродуоденоскопия, кръвен тест с определяне на хемоглобин, хематокрит, анализ на изпражненията за окултна кръв.

За да се предотврати развитието на НСПВС, се препоръчва гастропатия да се комбинира с простагландинови препарати (мизопростол).

Ако е необходимо да се определи 17-кетостероиди, лекарството трябва да се прекрати 48 часа преди изследването..

Пациентите трябва да се въздържат от всички видове дейности, изискващи повишено внимание, бързи психични и двигателни реакции..

Етанолът не се препоръчва по време на лечението..

За да се намали рискът от нежелани събития от стомашно-чревния тракт, трябва да се използва минималната ефективна доза с минимално възможен кратък курс.

Освободете формуляра

400 mg филмирани таблетки.
Но 10 таблетки на блистер 11BX / AL. 1, 2, 3 или 5 блистера с инструкции за употреба в картонена кутия.

Ефервесцентни таблетки 200 mg.
10 или 20 таблетки, ефервесцентни в пластмасова епруветка, запечатани с пластмасов капак със силикагел и контрол на първия отвор. 1 или 2 туби, заедно с инструкции за употреба в картонена кутия.

Условия за съхранение

Филмираните таблетки и ефервесцентните таблетки се съхраняват на сухо място при температура от 15 до 25 ° C..
Да се ​​пази далеч от деца!

Срок на годност

3 години.
Не използвайте след срока на годност, отпечатан върху опаковката.

Условия за почивка

Ефервесцентни таблетки и таблетки с покритие без рецепта.

Производител

Hemofarm A.D., Сърбия
26300 Вршак. Белград начин bb, Сърбия

Представителство в Руската федерация / организация. приемане на рекламации от потребители:
129272, Москва, ст. Трифоновская, д. 45Б

Ибупрофен

структура

Състав на таблетки: ибупрофен (200/400/500 mg), картофено нишесте, магнезиев стеарат, аерозил, ванилин, пчелен восък, ядливен желатин, багрило азорубин, магнезиев хидроксикарбонат, пшенично брашно, повикодон с ниско молекулно тегло, захароза, титанов диоксид.

В мехлема и гела активното вещество се съдържа в концентрация 50 mg / g, в суспензия - в концентрация 20 mg / ml.

Спомагателни компоненти на гела: ибупрофен (50 mg / g), етанол, пропилен гликол, димексид, карбомер 940, триетаноламин, нероли и масло от лавандула, метил парахидроксибензоат, пречистена вода.

Спомагателни компоненти на мехлема: диметил сулфоксид, макрогол 400 и 1500.

Ибупрофен под формата на супозитории включва 60 mg активно вещество и твърди мазнини..

Освободете формуляра

  • Ибупрофен маз 5% (25 g);
  • Ибупрофен таблетки р / о 200 и 400 mg;
  • Ибупрофен гел 5% (20 и 50 г);
  • супозитории Ибупрофен 60 mg;
  • Ибупрофен за деца под формата на перорална суспензия (20 mg / ml 100 ml).

ATX код за суспензия, ректални супозитории, таблетки - M01AE01, за външна терапия (мехлем и гел) - M02AA13.

фармакологичен ефект

Противовъзпалително, антипиретично, обезболяващо.

Фармакодинамика и фармакокинетика

Ефектите на лекарството се дължат на инхибирането на Pg биосинтеза чрез инхибиране на ензима COX.

Потиска агрегацията на тромбоцитите. Не влияе на протеините, които участват в коагулацията на кръвта. Леко увеличава времето за кървене.

При външна употреба пациентът има намаляване на болката в ставите в покой и при движение; намаляване на сутрешната скованост, подуване и подуване на ставите, повишена гъвкавост и обхват на движение на ставите.

Когато се приема перорално, той се абсорбира добре (80%) в храносмилателния тракт. Едновременното приложение с храната забавя абсорбцията, но не влияе на нейния обем. TSmah - 2-4 часа.

Хипотермичен ефект се развива 1 час след прилагане. T1 / 2 - от 2 до 4 часа. Комуникация с плазмените протеини - 90-99%.

Той прониква в ставната кухина бавно, задържа се в синовиалната тъкан, в която се натрупва в концентрация, по-висока отколкото в плазмата.

Отнема от няколко дни до 2 седмици системната употреба на лекарството за постигане на противовъзпалителен ефект.

Биологична активност, свързана със S-енантиомера.

След абсорбцията фармакологично неактивната R-форма (около 60%) бавно се трансформира в S-форма. Продуктите от метаболизма се екскретират главно чрез бъбреците и отчасти с жлъчката. В чистата му форма се отделя не повече от 1% ибупрофен.

Веществото не се определя в кърмата. Пълно изтегляне в рамките на 24 часа.

Показания за употреба

Ибупрофен - какво е това?

Ибупрофенът е ненаркотичен аналгетик, който принадлежи към групата на НСПВС. Има изразено противовъзпалително действие.

Тези свойства позволяват лекарството да се използва в случай на топлина и болка (ниска и средна интензивност), полимиалгия ревматика, възпалителни и дегенеративни заболявания на ОА.

Ибупрофен е в основния списък на СЗО.

Защо таблетки ибупрофен?

Таблетките се предписват за:

  • възпалителни заболявания на гръбначния стълб и ставите (анкилозиращ спондилит, подагра и ревматоиден артрит, остеоартрит и др.);
  • умерена болка с различна етиология (лекарството помага при менструални болки, зъбобол, главоболие, мигрена, миалгия, невралгия, посттравматична и следоперативна болка и др.);
  • треска поради инфекциозни или настинки.

Ибупрофен - от какво са тези хапчета?

Трябва да се помни, че таблетките (като други лекарствени форми) са предназначени за симптоматична терапия, намалявайки интензивността на болката и спиране на възпалението, лекарството не влияе върху прогресирането на патологията.

Показания за използването на гел и мехлем

Гел и мехлем с ибупрофен са ефективни при възпалителни и дегенеративни заболявания на опорно-двигателния апарат:

  • псориатичен, подагрозен и ревматоиден артрит;
  • хумероскапуларен периартрит;
  • остеоартроза;
  • радикуларен синдром с остеохондроза;
  • Анкилозиращ спондилит;
  • бурсит;
  • ишиас;
  • лумбаго;
  • радикулит;
  • миалгия;
  • тендосиновит;
  • тендинит;
  • утежнена подагра;
  • наранявания, при които целостта на меките тъкани не е нарушена (разкъсване / навяхване, дислокация, контузия, посттравматичен оток и др.).

Показания за употреба на супозитории и сироп

Ибупрофен сироп и супозитории са лекарствени форми, които са разработени специално за употреба в педиатричната практика. Те се предписват на деца за:

  • понижаване на температурата на ARVI, детски инфекции, грип, други инфекциозни и възпалителни заболявания, придружени от хипертермия;
  • намаляване на температурата при реакции след ваксинация;
  • намаляване на интензивността на лека / умерена болка (лекарството може да се използва за зъбобол и главоболие, за болка в ухото или гърлото, увреждане на връзките, с невралгия и др.).

Супозитории са предназначени за деца 3-24 месеца, сироп Ибупрофен се използва за лечение на деца от 3 месеца до 12 години.

Какво се използва ибупрофен за инжектиране?

Инжекциите се използват за лечение на ИБС при недоносени деца.

Противопоказания

  • пълна или частична комбинация от симптоми на триадата Фернан-Видал (включително анамнеза);
  • наличието на ерозия и язви в храносмилателния канал;
  • хемостатични разстройства;
  • активно стомашно / чревно кървене;
  • тежка недостатъчност на чернодробната функция;
  • прогресиращо бъбречно заболяване;
  • бъбречна недостатъчност, при която Clcr не надвишава 30 ml / min;
  • състояния след CABG (байпас на коронарна артерия);
  • хронични възпалителни процеси в червата;
  • потвърдена хиперкалиемия;
  • 3-ти триместър на бременността;
  • свръхчувствителност.

В педиатрията се използват суспензии и супозитории от 3 месеца, таблетки - от 6-годишна възраст.

Трябва да се подхожда с повишено внимание при предписване на Ибупрофен за:

  • цироза на черния дроб, която се усложнява от портална хипертония;
  • гастрит;
  • колит;
  • ентерит;
  • язва на стомаха / дванадесетопръстника в анамнезата;
  • нефротичен синдром;
  • недостатъчност на функцията на сърцето, бъбреците или черния дроб;
  • Исхемична болест на сърцето;
  • артериална хипертония;
  • мозъчно-съдова болест;
  • дислипидемия или хиперлипидемия;
  • заболяване на периферните артерии;
  • наличието на Helicobacter pylori инфекция;
  • тежки соматични патологии;
  • кръвно заболяване с неизвестна етиология.

Също така, с повишено внимание, лекарството се предписва на хора, страдащи от алкохолизъм, продължителна употреба на НСПВС, приемане на перорални GCS, SSRI, антитромбоцитни средства и антикоагуланти, през първите 26-27 седмици на бременността, кърмещи жени.

За деца до една година лекарството трябва да се дава само по препоръка на педиатър.

Странични ефекти

Следните странични ефекти са изброени в анотацията за орални лекарствени форми и ректални свещички:

  • НСПВС-гастропатия, сухота, дразнене и / или язва на устната лигавица, болка в устата, панкреатит, афтозен стоматит;
  • хепатит;
  • бронхоспазъм, задух;
  • шум / звън в ушите, загуба на слуха;
  • двойно зрение или намалена зрителна яснота, дразнене и сухота в очите, токсично увреждане на зрителния нерв, скотома, подуване на клепачите, конюнктивален оток;
  • нервност, главоболие, тревожност, объркване, безсъние / сънливост, замаяност, психична и двигателна възбуда, халюцинации, депресия, асептичен менингит (рядко и главно при пациенти с автоимунни заболявания);
  • намалена контрактилност на сърдечния мускул, повишено кръвно налягане, тахикардия;
    Остра бъбречна недостатъчност, полиурия, нефротичен синдром, алергичен нефрит, цистит;
  • реакции на свръхчувствителност;
  • анемия, тромбоцити и левкопения, болест на Верлхоф, агранулоцитоза;
  • подобряване на потенето.

Вероятността от увреждане на зрението, развитието на стомашно / чревно кървене и улцерация на стените на храносмилателния канал се увеличава при продължителна употреба на високи дози Ибупрофен.

Лекарството влияе на лабораторните параметри, а именно:

  • увеличава времето на кървене;
  • намалява серумната концентрация на глюкоза, Clcr, хематокрит и ниво на хемоглобин;
  • повишава активността на чернодробните трансаминази;
  • увеличава серумната концентрация на креатинин.

Странични ефекти с локално приложение под формата на гел / мехлем:

  • усещане за изтръпване / парене;
  • хиперемия на кожата.

При продължителна употреба на външна терапия могат да се развият системни ефекти, присъщи на всички НСПВС.

Инструкции за употреба Ибупрофен (Метод и дозировка)

Ибупрофен таблетки, инструкции за употреба

Оптималната доза за деца над 12 години и възрастни е 3-4 таблетки от 200 mg. За постигане на желания ефект дозата може да се увеличи до 1,2 g / ден. (трябва да се раздели на 3 дози).

Когато се постигне необходимия терапевтичен ефект, дневната доза трябва да бъде намалена до 3-4 таблетки от 200 mg на ден.

Първата доза се приема сутрин преди хранене, пиене на много течности (това ще позволи на лекарството да се абсорбира по-бързо в храносмилателния тракт). По-късно, през деня, таблетките се приемат след хранене.

Най-високата единична доза е 400 mg (2 таблетки 200 mg), дневна - 1,2 g (не повече от 6 таблетки 200 mg за 24 часа). Не се препоръчва повторна доза да се приема по-рано, отколкото след 4 ч. Без лекарски съвет лекарството се приема не повече от 5 дни подред. Също така е необходима консултация със специалист в случаите, когато таблетки се използват за лечение на дете под 12 години..

Дете на 6-12 години може да се дава до 4 пъти на ден по 1 таблетка. Предпоставка е тегло над 20 кг. Между дозите на таблетки трябва да се поддържа интервал от най-малко 6 часа, като най-високата доза за тази група пациенти е 30 mg / kg / ден..

Няма разлика в това как да приемате лекарства от различни производители (например Ибупрофен-Белмед, Ибупрофен-Хемофарм или Ибупрофен-Дарница).

Инструкция за свещи

Супозитории се използват ректално..

При болка и висока температура лекарството трябва да се дозира, като се фокусира върху възрастта и теглото на детето. Единичната доза варира от 5 до 10 mg / kg. Множеството на приложенията е 3-4 стр. / Ден. Най-високата доза - 30 mg / kg / ден.

Инструкциите за употреба за деца показват, че на пациенти с телесно тегло от 5,5 до 8 кг (3-9 месеца) трябва да се прилага 60 mg (1 супозитория) на всеки 6-8 часа, но не повече от 3 супозитории на ден. Най-високата доза за пациенти с телесно тегло от 8 до 12,5 кг (9-24 месеца) е 240 mg / ден. (4 супозитории по 60 mg всяка).

За облекчаване на треската, което е следствие от имунизацията, деца до 12 месеца. Трябва да се приложи 1 супозитория 60 mg и, ако е необходимо, още 1 след 6 часа.

Като антипиретик, Ибупрофен супозитории за деца може да се използва за не повече от 3 дни. подред и като обезболяващо - не повече от 5 дни. договор.

Ако треската продължава след това време, консултирайте се с лекар.

Гел Ибупрофен, инструкции за употреба

Възрастни и деца над 12 години трябва да изстискате лента с гел с дължина 4-10 см и внимателно да разтривате лекарството до пълното му абсорбиране в областта на проекцията на болка.

Процедурата може да се повтори не по-рано от 4 часа по-късно Ибупрофен се използва не повече от 4 пъти през деня. Дозата зависи от необятността на болезнената зона и варира от 50 до 125 mg.

За деца на 6-12 години, една доза е равна на обема на лента гел с дължина от 2 до 4 см. Лекарството може да се използва не повече от 3 r. / Ден.

Лечението продължава от 2 до 3 седмици.

Мехлем Ибупрофен, инструкции за употреба

Мехлемът се прилага външно по същия начин като гела. Лекарството се прилага на болезнено място 3 или 4 r. / Ден. в рамките на 2-3 седмици. Единична доза е равна на обема на лента гел с дължина от 5 до 10 cm.

Как да приемате Ибупрофен за деца (суспензия)?

Суспензията се дава на деца 3 р. / Ден. в доза 5-10 mg / kg.

За деца до една година лекарството може да се дава само според указанията на педиатъра. Най-високата доза за кърмачета е 10 ml / ден. (2,5 ml 4 r. / Ден.).

Сироп за деца от година до 12 години дава 3 р. / Ден. в доза от 5 до 15 мл.

Ако болката и треската при дете на 3-6 месеца са резултат от ваксинацията, трябва да се дават 5-7,6 кг телесно тегло 2 r. / Ден. 2,5 мл суспензия. След първата доза лекарството се повтаря не по-рано от 6 часа.

Инструкции за разтвор на Ибупрофен за деца

Инжекциите на ибупрофен се предписват изключително на недоносени деца със сърдечни аномалии (по-специално с неблокиран боталюсов канал).

Лечението се провежда в отделението за интензивно лечение и под наблюдението на неонатолог. Ибупрофен iv се прилага 3 пъти на интервали от 24 часа. Дозировката се избира в зависимост от теглото на детето..

Първата доза е 10, втората и третата 5 mg / kg.

Лекарството се налива бавно (над 15 минути), за предпочитане неразреден. Ако е необходимо, приложеният обем се регулира с 0,9% разтвор на NaCl (или 5% глюкоза). Оставащият неизползван разтвор се изхвърля..

При определяне на обема на инжектирания разтвор се взема предвид общият дневен обем на предписаната течност.

Ако след като детето получи 1 или 2 дози, развие очевидна олигурия или анурия, следващата доза се прилага само след възстановяване на нормалната диуреза.

Ако каналът на боталуса е отворен и 24 часа след последната доза или е възобновен, се допуска втори курс, който също се състои от 3 дози от лекарството. Ако дори в този случай не е възможно да се постигне затваряне на канала, детето може да се нуждае от хирургично лечение.

свръх доза

  • коремни болки;
  • изостаналост;
  • гадене / повръщане
  • шум в ушите;
  • сънливост
  • главоболие;
  • депресия
  • метаболитна ацидоза;
  • кома;
  • пренапрежение;
  • брадикардия;
  • хипотония;
  • предсърдно мъждене;
  • респираторен арест.

Лечение: стомашна промивка (подходяща за 1 час след приема на лекарството), назначаване на ентеросорбенти, принудителна диуреза, тежка алкална напитка, симптоматична терапия, целта на която е корекция на стомашно и чревно кървене, кръвно налягане, кръвно налягане и др..

взаимодействие

Препаратите, които индуцират микрозомално окисляване, увеличават производството на хидроксилирани активни метаболитни продукти и по този начин увеличават риска от сериозни хепатотоксични реакции. Лекарствата, инхибиращи микрозомалното окисляване, напротив, намаляват го..

Ибупрофен намалява натриевата и диуретична активност на хидрохлоротиазид и фуросемид, ефективността на антихипертензивни и урикозурични лекарства (включително АСЕ инхибитори и BMCC), антитромбоцитни и противовъзпалителни ефекти на ASA.

Потенцира действието на антитромбоцитни агенти, косвени антикоагуланти, фибринолитици, инсулин и орални форми на хипогликемични лекарства, улцерогенен ефект с кървене GCS и ISS.

Абсорбцията на лекарството се намалява в комбинация с колестирамин и антиациди. Засилването на аналгетичния ефект се насърчава от кофеина. В комбинация с тромболитици и антикоагуланти увеличава риска от кървене.

Цефотетан, Цефоперазон, Цефамандол, Пликамицин и валпроева киселина увеличават честотата на протромбиновия дефицит (коагулационен фактор) в кръвта.

Миелотоксичните лекарства повишават хематотоксичността на Ибупрофен. Лекарствата Au и Циклоспорин усилват ефекта на лекарството върху синтеза на Pg в бъбреците, което води до повишена нефротоксичност. От своя страна Ибупрофен повишава концентрацията на циклоспорин в кръвната плазма и неговата хепатотоксичност.

Блокирането на тръбната секреция на лекарства повишава концентрацията на ибупрофен в кръвната плазма и намалява неговата екскреция.

Условия за продажба

Латинска рецепта за таблетки:

Rp.: табл. Ибупрофени 0,2 № 30.
D.S. 1 таб. 3 r / d.

Условия за съхранение

Да се ​​съхранява при температура до 25 градуса по Целзий.

Срок на годност

Таблетките и суспензията са подходящи за употреба до 3 години след датата на освобождаване, гел, мехлем и супозитории - до 2 години.

специални инструкции

При тежки патологии на опорно-двигателния апарат е препоръчително да се комбинира външна терапия с орални НСПВС.

По време на употребата на Ибупрофен е необходимо да се наблюдават промените във функцията на бъбреците / черния дроб и на периферната кръвна картина.

Когато се появят признаци на гастропатия на НСПВС, пациентът се нуждае от кръвен тест за определяне на хематокрита и Hb, изпражнения за окултна кръв и езофагогастродуоденоскопия. За да се предотврати развитието на гастропатия, Ибупрофен трябва да се комбинира с PgE.

Ако е необходимо да се определи 17-KS, лекарството се отменя 48 часа преди изследването.

Пациентите, приемащи Ибупрофен, трябва да се въздържат от всякаква дейност, която изисква висока концентрация на внимание и скорост на психични / двигателни реакции..

Трябва да се помни, че този инструмент за намаляване на вероятността от развитие на нежелани реакции от храносмилателната система трябва да се използва в минималната ефективна доза и възможно най-кратък курс..

Публикации За Астма